close
Premiéra
Poslední šance
54664_-_254
Zdroj:: Europress / Getty Images

Drama ‘Cormoran Strike’ podle kriminálních novel J.K. Rowlingové míří na HBO

HBO získala americká i kanadská práva na Volání kukačky, novou minisérii BBC One na motivy bestselerových kriminálních novel J.K. Rowlingové, vydaných pod pseudonymem Robert Galbraith.

Britský herec Tom Burke (Vojna a mír, Tři mušketýři) se představí v hlavní roli minisérie Cormoran Strike, která bude odvysílána ve třech samostatných úsecích - tříhodinovém "Volání kukačky," dvouhodinovém "Hedvábníkovi" a dvouhodinové části "Ve službách zla." Natáčení započne tento podzim v Londýně.

Minisérie pojednává o Strikeovi (Burke), válečném veteránovi, z něhož se stal soukromý detektiv pracující v malé kanceláři v londýnské Denmark Street. Přestože si z Afghánistánu odnesl těžké zranění i jizvy na duši, jeho mimořádné schopnosti i zkušenosti vyšetřovatele SIB se ukáží jako klíčové pro vyřešení tří složitých případů, na něž je policie krátká.

Ben Richards (The Tunnel) napsal scénář k částem Volání kukačky a Hedvábník, a Tom Edge (The Last Dragon Slayer) má na svědomí Ve službách zla. Michael Keillor (Line Of Duty) zrežíruje Volání kukačky.

J.K. Rowlingová bude minisérii produkovat se svou společností Brontë Film & TV, společně s Neilem Blairem, Ruth Kenley-Lettsovou a Elizabeth Kilgarriffovou.

Román Volání kukačky byl vydán v roce 2013 a stal se z něj celosvětový bestseller. V roce 2014 ho následoval Hedvábník a v roce 2015 také třetí novela Ve službách zla. Knih z vydavatelství Little Brown se prodalo po celém světě více než čtyři miliony výtisků. Čtvrtá kniha je naplánována na rok 2017.

27-10-2016 | Zdroj:: Deadline Hollywood