close
Premiéra
Poslední šance
42709_-_254

Filmy z produkce HBO Europe zabodovaly na plzeňském festivalu Finále

Dokument Otázky pana Lásky, který v produkci HBO Europe natočila režisérka Dagmar Smržová, dvojnásobně uspěl při sobotním udílení cen na plzeňském bilančním festivalu Finále.

Portrét mladého muže, jenž se vymyká obvyklým představám o pacientech postižených schizofrenií, získal Zvláštní cenu mezinárodní dokumentární poroty. Autorka ji na závěrečném ceremoniálu převzala z rukou předsedy jury – německého režiséra a producenta Hanse-Ericha Vieta a její české členky Elišky Kaplicky Fuchsové. Kronika o relativitě hranic mezi zdravými a nemocnými, jejíž protagonista se závěrečného ceremoniálu osobně zúčastnil, získala i Cenu za nejlepší dokument od studentské poroty.

Společnost HBO Europe zabodovala na Finále i ve sféře hraných děl. Studentská porota soutěže celovečerních hraných filmů vyhlásila za nejlepší snímek retro DONT STOP, vracející se do dusné atmosféry takzvané normalizace. Režisér Richard Řeřicha v něm oživil spontánní počátky českého punku.

Filmový kanál HBO uvede v premiéře dokument Otázky pana lásky 9. 5. ve 21:35 a celovečerní debut DONT STOP 30. 4. v 18:55.

29-04-2013