close
Premiéra
Poslední šance
48036_-_254

HBO přiváží do Varů Železný trůn, Temný případ a novinku Stejná srdce

HBO Europe se na letošním karlovarském festivalu prezentuje nejen Temným případem a celovečerním filmem Stejná srdce, ale také klíčovou rekvizitou ze slavné ságy Hra o trůny.

V přízemí hotelu Thermal – v internetové kavárně – je vystaven Železný trůn, o nějž se v imaginární říši svádějí dlouholeté boje. Každý den od 8 – 20h můžete Železný trůn obsadit a vyfotografovat se. Během víkendu od 4. - 6. července bude focení zajišťovat Fotonaut. Program HBO nedávno uvedl už čtvrtou řadu této velkolepé fantasy realizované podle bestselleru Píseň ledu a ohně, autora George R. R. Martina.

Železný trůn v Karlových Varech

Filmový kanál HBO ve své tvorbě systematicky prolamuje konvence veřejnoprávních i komerčních televizí, letos uvedl také vysoce oceňovaný seriál Temný případ (True Detective). Toto kriminální drama o mnohaletém pátrání tandemu louisianských detektivů (Matthew McConaughey a Woody Harrelson) na pozadí morbidních vražd vzniklo v produkci HBO a společnosti Anonymous Content. Producenti této společnosti (jež stála mimo jiné u zrodu Věčného svitu neposkvrněné mysli) karlovarský festival osobně navštíví. Osmidílné drama Temný případ – je k vidění ve dvou čtyřhodinových blocích v Malém sále hotelu Thermal.

Příkladem originální tvorby HBO je také hvězdně obsazený americký film Stejná srdce (The Normal Heart), který je ve Varech prezentován v exkluzivní předpremiéře. Toto kontroverzní drama nahlíží do prostředí newyorských bohémů v osmdesátých letech. V adaptaci divadelní hry Larryho Kramera se představí mimo jiné Mark Ruffalo, Alfred Molina, či Julia Roberts...Otevřený průhled do jedné z nejvarovnějších kapitol novodobých dějin režíroval Ryan Murphy. Film bude uveden v rámci sekce Horizonty.

Všechny zmiňované novinky, které uvádí HBO na MFF KV je možnné zároveň sledovat i na nové platformě HBO GO. Podrobnější informace o této unikátní službě najdete v HBO GO Internet Café, umístěném v přízemí hotelu Thermal. HBO GO si tu lze osobně vyzkoušet a dá se tu získat také voucher, umožňující využívat tuto službu bezplatně. V nejbližších dnech bude GO spuštěno s UPC v Čechách a na Slovensku, tím pádem bude tato služba dostupná pro každého, kdo má o ni zájem.

03-07-2014