close
Premiéra
Poslední šance
54527_-_254
Zdroj:: Europress / Getty Images

Minisérie o Emmettu Tillovi, kterou pro HBO natočí Jay-Z, Will Smith a Aaron Kaplan, už má scénáristu

Na základě jeho úspěšného celovečerního debutu The Land byl Steven Caple Jr. byl pověřen napsáním scénáře k nové minisérii z produkce HBO pojednávající o Emmettu Tillovi. Dosud nepojmenovaný projekt, jehož výkonnými producenty jsou Jay-Z a jeho partner Jay Brown ze společnosti Roc Nation, Smith a James Lassiter z Overbrook Entertainment a Kaplan z Kapital Entertainment, tak má konečně svého scénáristu.

Afroamerickému mladíkovi Emmettu Tillovi bylo v roce 1955, kdy byl v Mississippi brutálně zavražděn za to, že údajně flirtoval s bílou ženou, pouhých čtrnáct let. Tragický příběh, který podnítil vznik hnutí za lidská práva, slouží jako námět připravované minisérie, který pro HBO natočí hvězdný producentský tandem Jay-Z, Will Smith a Aaron Kaplan. Caple napíše scénář podle knižní předlohy s názvem Emmett Till: The Murder That Shocked The World And Propelled The Civil Rights Movement od Deveryho Andersona.

Caple je scénáristou a režisérem snímku The Land, který pojednává o skejťácích lapených v drogovém podsvětí jeho rodného Clevelandu. Film byl vybrán na filmový festival Sundance 2016.

24-09-2016 | Zdroj:: Deadline Hollywood