close
Premiéra
Poslední šance
47323_-_254

Nevšední dokumenty HBO Europe zpestří mezinárodní festivaly

Nekonvenční dokumenty OTÁZKY PANA LÁSKY a VELKÁ NOC z produkce HBO Europe budou v nadcházejících dnech uvedeny na několika prestižních mezinárodních festivalech.

Portrét Otázky pana Lásky režisérky Dagmar Smržové, přibližující osudy činorodého schizofrenika, byl vybrán do soutěžní kolekce červnového Doc Film Festivalu v polském Gdaňsku. K vidění bude i na Transilvania International Film Festivalu, který na přelomu května a června proběhne v rumunské Cluji.

Netradiční průhled do zákulisí velkoměsta, který pod názvem Velká noc natočil mladý režisér Petr Hátle, byl v těchto dnech prezentován na European Media Art Festivalu v německém Osnabrücku. Film, který zvítězil na loňské dokumentární přehlídce v Jihlavě, byl zařazen také do soutěže plzeňského bilančního festivalu Finále, letos pořádaného od 27. dubna do 3. května. Velká noc se objeví rovněž v programu přehlídky Visions du Réel ve švýcarském Nyonu, kde bude soutěžit o cenu Doc Alliance Award a na květnovém festivalu DOCVILLE v belgické Lovani.

29-04-2014