close
Premiéra
Poslední šance
51057_-_254

Nový seriál Mamon uvede HBO v říjnu

Šestidílnou kriminální sérii MAMON, kterou společnost HBO Europe pokračuje ve vlastní české hrané tvorbě, v těchto dnech dotáčí režisér Vladimír Michálek.

Realizaci tohoto mysteriozního thrilleru - vycházejícího z úspěšného norského formátu Mammon a naplánovaného na 73 natáčecích dnů - zaštítila produkční společnost Bionaut. Scénář napsali Štěfan Titka, Iva Klestilová, Ondřej Provazník a Hynek Trojánek. Kameramanem byl Martin Štrba a architektem Jan Vlasák. Natáčení probíhalo v českých i zahraničních lokacích. V připravované sérii, která bude uvedena v říjnu na HBO se objeví řada uznávaných českých herců v čele s Matějem Hádkem, Evou Leimbergerovou, Michalem Dlouhým, Terezou Hofovou, Gabrielou Míčovou a Igorem Barešem.

Hlavním hrdinou příběhu je novinář, který se zabývá kauzou kolem významného státem řízeného podniku. Při zajišťování podkladů ke vznikající reportáži narazí na kontroverzní informace týkající se jeho vlastního bratra, který je do skandálního případu osobně zapleten.

Daniel Klička, Country Manager HBO Europe s. r. o. k tomu dodává: “HBO znovu rozšiřuje portfolio vlastní tvorby o nový žánr. Díky úspěšné spolupráci s tvůrci nabídneme divákům další seriál na zcela ojedinělé úrovni kvality. Těšíme se na říjnovou premiéru a věříme ve vlnu pozitivních reakcí. Mamon je skvělý a předplatitelé HBO jej opět budou moci sledovat i prostřednictvím aplikace HBO GO!"

Společnost HBO Europe vstoupila v posledních letech do české a slovenské hrané tvorby několika unikátními projekty. Třídílné drama Hořící keř o důsledcích Palachovy sebeoběti a počátcích posrpnové normalizace získalo rekordních jedenáct Českých lvů a řadu dalších zahraničních cen. Obě řady seriálu Terapie o psychologovi a jeho klientech byly vyznamenány cenami Trilobit udělovanými FITESem. Divácky nejúspěšnějším titulem v historii HBO je romantický seriál Až po uši, který pro HBO Europe natočil režisér Jan Hřebejk.

24-06-2015