close
Premiéra
Poslední šance
26490_-_254

O Carrie, Charlotte, Samanthě a Mirandě…

Postavy ze seriálu Sex ve městě známe skoro jako samy sebe. Ovšem o jejich představitelkách toho příliš nevíme. Mají s nimi něco společného? Sarah Jessica Parker, Cynthia Nixon a Kristin Davis nám odhalily, jak se za ta léta se svými seriálovými protějšky postupně ovlivnily.
O Carrie, Charlotte, Samanthě a Mirandě… (Sarah Jessica Parker, Cynthia Nixon a Kristin Davis)

Prozradíte mi, kterého návrháře jste si dnes oblékly?

SJP: Marchesa.
CN: Roberto Cavali.
KD: Oscar De La Renta.

Všechny máte na sobě černé šaty, domluvily jste se na tom dopředu?

SJP: Rozhodně ne.
KD: To je tím, že se známe už velmi dlouho.
CN: Kim má právě teď na sobě v Londýně také černé šaty (smích).

Jak jste prožívaly natáčení v Maroku? Nebály jste se velbloudů?

SJP: Bohužel jsme v poušti s velbloudy strávily jen týden a musím přiznat, že mě osobně se jízda na velbloudovi moc líbila. Byl to jeden z nejlepších zážitků z celého natáčení, nádherně nezapomenutelný zážitek. Bylo to magické…
CN: Bylo tam strašné horko. Musely jsme být neustále pod slunečníky, aby nás to nesežehlo zaživa. Já jsem se na poušti cítila jako v Hvězdných válkách, v prvním filmu, který se odehrával na poušti. Teprve tam jsem zjistila, že hlas Chewbaccy (Žejkal) je ve skutečnosti zvuk, který dělá velbloud.
SJP: To je pravda.
CN: Bylo to pro nás veliké překvapení, protože když jsme poprvé slyšely ten zvuk, zarazily jsme se: to je Chewbacca?
SJP: Náš velbloud se jmenoval Saidou. Řekla jsem mu: „Saidou, miluji tě…“ a on se na mě otočil a udělal ten svůj velbloudí zvuk…
CN: Nakonec jsme jízdu na velbloudovi natáčeli na zeleném pozadí, bylo snazší jet na nich mimo duny.
SJP: Jízda na velbloudovi přece není nic těžkého!
SJP: Saidou, miluji tě. To je všechno, co si pamatuju.
KD: Saidou byl opravdu velmi chytrý a přesně věděl, když mu nakazovali, co má dělat. A začal protestovat. A tihle lidé – náš tým, který nám s velbloudy pomáhal – ti byli také neuvěřitelní. Zdálo se, jako kdyby byli ztracení uprostřed pouště… Myslím, že už o nich nikdy neuslyšíme.
CN: A putovali pouští po čtyřicet dlouhých let...

Můžete nám prozradit, jak se budou příběhy postav ve filmu vyvíjet? Co čeká Carrie?

SJP: Nemůžu vám konkrétně nic prozradit. Ale mohu říci, že svůj život v posledních dvou letech zasvětila manželství s panem Božským. A také vydává svou čtvrtou knihu a je velmi spokojená se svou rolí ženy v domácnosti. Mají s panem Božským nový domov, který Carrie nadšeně zařizuje. A samozřejmě tráví čas se svými přítelkyněmi… Za Kim, která tu s námi nemůže být, protože je momentálně pracovně v Londýně, mohu malinko prozradit o Samanthě. Ta v New Yorku vede svou vlastní PR společnost a je velmi úspěšná. Je opět šťastně svobodná a spokojená zpátky v centru všeho dění, na Manhattanu.
CN: Mirandě a Stevovi se podařilo najít k sobě cestu a žijí ve spokojeném manželství. Brady roste a Miranda stále pracuje jako právnička.
KD: Charlotte je provdaná za Harryho. Mají spolu dvě dcery. Lily jsou čtyři a Rose dva.
CN: Bradymu je sedm.

A co nové tváře – Penelope, Miley a Liza… Měly jste radost, že se ve filmu objevily?

SJP: Obrovskou.
KD: Neměli jsme, bohužel, všechny příležitost sejít se všemi třemi osobně. Některé z nás viděly Lizino představení jen ze židle.
SJP: Když jsme točili s Miley, Kristen ani Cynthia ten večer, bohužel, nebyly na place. Byla krásná a neuvěřitelně vysoká. Nejvíce času s ní strávila Kim, já se jen dívala z druhé strany místnosti.
CN: A Penelope…
SJP: Penelope zbožňujeme!

Co nám prozradíte o módních výstřelcích, které se ve filmu objevily?

CN: Byla tam neuvěřitelná spousta klobouků. A slunečních brýlí.
KD: Nechci nikoho protěžovat, ale mne nejvíce potěšil kvalitní klobouk od Diora.
CN: Měly jsme příležitost obléknout skutečně mnoho krásných outfitů.
SJP: Příležitost dostali noví návrháři i ti osvědčení.

Ovlivnily vás za ta léta postavy, které hrajete? Nebo vy je?

KD: Ženy, které sledují Sex ve městě, získají pocit, že je, samozřejmě v té nejlichotivější formě, Sarah Jessica stejně jako Carrie erudovaná Newyorčanka. Když pak Sarah Jessica otěhotněla, lidé za mnou chodili a říkali: Oh, ona se úplně změnila, ona čeká dítě, to je úplně jiný člověk. Ale Sarah Jessica byla vždy velmi mateřská, což ovšem není Carriina vlastnost. Ale postupem času i Carrie jaksi zjemněla.
CN: Protože se z ní stala milující teta.
KD: Ano, milující a oddaná teta.
SJP: A také je vždy ochotná podat pomocnou ruku.
KD: Přesně tak. Je velmi obětavá a spolehlivá kamarádka. Ať už mluvíme o Carrie nebo o Sarah Jessice. Ovšem nutno říci, že jinak jsou velmi odlišné.
SJP: Mnoho vlastností nás odlišuje od našich postav. Například Kim je ve skutečnosti velmi tichá a velmi diskrétní… Absolutní opak Samanthy.
CN: Přesně, Samantha je mnohem větší exhibicionista.
SJP: Sam neustále probírá intimní detaily. Pro ni je být šokující zábava. Kim nemá ani jednu z těchto vlastností.
KD: Kim je také velmi citlivá.
CN: A Samantha velmi rázná.
KD: Neomalená.
CN: Neomalená je… Někdy, když děláme rozhovory se Kim přepne na Samanthu, ale jinak je tichá a senzitivní.

Má něco společného Cynthia s Mirandou?

SJP: Cynthia je neuvěřitelně jemná a velmi emocionální. A také velmi sentimentální. Mám pravdu?
CN: (směje se)
SJP: Předstírá, že není. A Miranda… Myslím, že to, co mají obě společného je, že se lidem odhalují a otevírají postupně. Miranda se také postupně projevila jako…
CN: Velmi jemná žena.
SJP : Ano… Ale musí se otevřít, aby mohla tuto svou vlastnost vyjádřit. A být si zároveň jistá, že to není slabost a nic to nezmění na tom, že v práci musí být – a je - profesonální. Páni, teď si uvědomuji, že se známe strašně dlouho… třicet let?
CN: Ano, třicet… To je šílené, že?

A ještě zbývá Charlotte…

SJP: S Kristen jsou velmi, velmi odlišné.
CN: Myslím, že víte, že Kristen pochází z jihu a stejně jako Charlotte vyrůstala v tradičním prostředí. Ale Kirsten je mnohem více nad věcí, více cestuje a je odvážnější…
KD: Oh!
CN: Charlotte taková velmi dlouho nebyla. A vlastně není ani teď. Ovšem postupně právě tohle objevuje. Má všechny věci, které kdy chtěla – je vdaná, má dvě děti, krásný domov. Ale pokud se zeptáte Kristen, s kým by chtěla uzavřít manželské pouto, rozhodně by to nebyl Harry. Myslím, že vlastnost, kterou Charlotte postupně přijala od Kristen, velmi kvalitní vlastnost, je nemít tolik předsudků a nesnažit se mít život přesně nalinkovaný. Nechat věci plynout, protože nikdy nemůžete vědět, kterou cestou se vydáte… Kristen umí velmi dobře naslouchat svému srdci. A tohle se od ní Charlotte postupně učí.
SJP: A nezapomeňme, že Kristen umí, stejně jako Charlotte, péct fantastické dobroty.
CN: To je pravda. A Charlotte poslední dobou peče velmi často.
SJP: Kristen je také nevídaně nebojácná. Vydala by se kamkoli, i sama. Klidně by jela na cestu kolem světa, do těch nejodlehlejších míst. Tentokrát byla ochotná se vydat na výlet daleko od domova i Charlotte. Daleko od všeho co má ráda.
KD: To je pravda, ovšem někdo ji do toho musel uvrtat!

12-12-2011