close
Premiéra
Poslední šance
54493_-_254
Zdroj:: Europress / Getty Images

Přední příčky seznamu vítězů cen Emmy 2016 obsadily seriály Hra o trůny a The People v. O.J. Simpson

V noci z neděle na pondělí se uskutečnila velká televizní událost. Seriály Hra o trůny a The People v. O.J. Simpson: American Crime Story vévodily s největším počtem trofejí 68. ročníku předávání cen Primetime Emmy Awards, které se konalo v losangeleském Microsoft Theater. Večerem provázel Jimmy Kimmel.

Zde je kompletní seznam vítězů:

Vítězné televize (dvě a více ocenění):

HBO 22
FX Networks 18
Netflix 9
PBS 8
Amazon 6
FOX 6
NBC 6
A&E 4
ABC 4
Adult Swim 4
Cartoon Network 4
Comedy Central 4
CBS 3
AMC 2
CNN 2
CW 2
National Geographic Channel 2
Showtime 2
USA 2

Vítězné pořady (seriály se dvěma a více oceněními):


Hra o trůny, 12
The People V. O.J. Simpson: American Crime Story, 9
Pomáda: Živě, 5
Making a Murderer, 4
Země kartelů, 4
John Oliver: Co týden dal a vzal, 3
Saturday Night Live, 3
Transparent, 3
Viceprezident(ka), 3
American Horror Story: Hotel, 2
Sherlock: Přízračná nevěsta, 2
Mr. Robot, 2
The Man in the High Castle, 2
The Night Manager, 2
Key & Peele, 2
Fargo, 2
Crazy Ex-Girlfriend, 2
The Voice, 2
Adventure Time, 2
Danny Elfman’s Music From the Films of Tim Burton, 2
Children’s Hospital, 2

Kompletní seznam oceněných:

Nejlepší dramatický seriál
Hra o trůny – VÍTĚZ
Mr. Robot
Domek z karet
Panství Downton
Volejte Saulovi
Takoví normální Američané
Ve jménu vlasti

Nejlepší komediální seriál

Viceprezident(ka) – VÍTĚZ
Transparent
Taková moderní rodinka
Black-ish
Silicon Valley
Unbreakable Kimmy Schmidt
Master of None

Nejlepší minisérie
The People v. O.J. Simpson: American Crime Story – VÍTĚZ
Fargo
American Crime
Kořeny
The Night Manager

Nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli dramatického seriálu

Kevin Spacey (Domek z karet)
Rami Malek (Mr. Robot) – VÍTĚZ
Bob Odenkirk (Volejte Saulovi)
Liev Schreiber (Ray Donovan)
Kyle Chandler (Bloodline)
Matthew Rhys (Takoví normální Američané)

Nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli dramatického seriálu
Robin Wrightová (Domek z karet)
Viola Davisová (Vražedná práva)
Tatiana Maslanyová (Orphan Black) – VÍTĚZKA
Claire Danesová (Ve jménu vlasti)
Taraji P. Hensonová (Empire)
Keri Russellová (Takoví normální Američané)

Nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli komediálního seriálu

Jeffrey Tambor (Transparent) – VÍTĚZ
Anthony Anderson (Black-ish)
Will Forte (Poslední chlap na Zemi)
Thomas Middleditch (Silicon Valley)
Aziz Ansari (Master of None)
William H. Macy (Shameless)

Nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli komediálního seriálu
Julia Louis-Dreyfusová (Viceprezident(ka)) – VÍTĚZKA
Amy Schumerová (Inside Amy Schumer)
Ellie Kemperová (Unbreakable Kimmy Schmidt)
Laurie Metcalfová (Život je boj)
Tracee Ellis-Rossová (Black-ish)
Lily Tomlinová (Grace and Frankie)

Nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli minisérie nebo televizního filmu

Bryan Cranston (Nástupce)
Benedict Cumberbatch (Sherlock: Přízračná nevěsta)
Idris Elba (Luther)
Cuba Gooding Jr. (The People v. O.J. Simpson: American Crime Story)
Tom Hiddleston (The Night Manager)
Courtney B. Vance (The People v. O.J. Simpson: American Crime Story) – VÍTĚZ

Nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli minisérie nebo televizního filmu

Kirsten Dunstová (Fargo)
Felicity Huffmanová (American Crime)
Audra McDonaldová (Lady Day at Emerson’s Bar & Grill)
Sarah Paulsonová (The People v. O.J. Simpson: American Crime Story) – VÍTĚZKA
Lili Taylorová (American Crime)
Kerry Washingtonová (Svědectví)

Nejlepší televizní soutěžní reality show
The Voice – VÍTĚZ
Amazing Race: O milion kolem světa
Top Chef
Heidi Klum: svět modelingu
Dancing With the Stars
Ninja faktor po americku

Nejlepší talk show
Comedians in Cars Getting Coffee
Jimmy Kimmel Live
John Oliver: Co týden dal a vzal – VÍTĚZ
The Late Late Show With James Corden
Real Time With Bill Maher
The Tonight Show Starring Jimmy Fallon

Nejlepší televizní film
Nástupce
Svědectví
Luther
Sherlock: Přízračná nevěsta - VÍTĚZ
A Very Murray Christmas

Nejlepší skečová show
Documentary Now!
Drunk History
Inside Amy Schumer
Key & Peele – VÍTĚZ
Portlandia
Saturday Night Live

Nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli dramatického seriálu

Jonathan Banks (Volejte Saulovi)
Ben Mendelsohn (Bloodline) – VÍTĚZ
Peter Dinklage (Hra o trůny)
Kit Harington (Hra o trůny)
Michael Kelly (Domek z karet)
Jon Voight (Ray Donovan)

Nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli dramatického seriálu

Maggie Smithová (Panství Downton) – VÍTĚZKA
Lena Headeyová (Hra o trůny)
Emilia Clarkeová (Hra o trůny)
Maisie Williamsová (Hra o trůny)
Maura Tierneyová (The Affair)
Constance Zimmer (UnREAL)

Nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli komediálního seriálu
Andre Braugher (Brooklyn Nine-Nine)
Ty Burrell (Taková moderní rodinka)
Matt Walsh (Viceprezidentka)
Louie Anderson (Baskets) – VÍTĚZ
Keegen-Michael Key (Key & Peele)
Tituss Burgess (Unbreakable Kimmy Schmidt)
Tony Hale (Viceprezident(ka))

Nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli komediálního seriálu
Niecy Nashová (Život je boj)
Kate McKinnonová (Saturday Night Live) – VÍTĚZKA
Gaby Hoffmannová (Transparent)
Allison Janneyová (Máma)
Judith Lightová (Transparent)
Anna Chlumsky (Viceprezident(ka))

Nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli minisérie nebo televizního filmu
Sterling K. Brown (The People v. O.J. Simpson: American Crime Story) – VÍTĚZ
Hugh Laurie (The Night Manager)
Jesse Plemons (Fargo)
David Schwimmer (The People v. O.J. Simpson: American Crime Story)
John Travolta (The People v. O.J. Simpson: American Crime Story)
Bokeem Woodbine (Fargo)

Nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli minisérie nebo televizního filmu
Kathy Batesová (American Horror Story: Hotel)
Olivia Colmanová (The Night Manager)
Regina Kingová (American Crime) – VÍTĚZKA
Melissa Leová (Nástupce)
Sarah Paulsonová (American Horror Story: Hotel)
Jean Smartová (Fargo)

Nejlepší scénář pro dramatický seriál
Panství Downton, “8. epizoda” (Julian Fellowes)
Hra o trůny, “Bitva bastardů” (David Benioff a D.B. Weiss) – VÍTĚZ
Mr. Robot, “eps1.0_hellofriend.mov” (Sam Esmail)
Takoví normální Američané, “Persona Non Grata” (Joel Fields a Joe Weisberg)
Dobrá manželka, “Konec” (Robert King a Michelle Kingová)
UnREAL, “Return” (Marti Noxon a Sarah Gertrude Shapirová)

Nejlepší scénář pro komediální seriál
Catastrophe, “Epizoda 1” (Rob Delaney a Sharon Horganová)
Master of None, “Parents” (Aziz Ansari a Alan Yang) – VÍTĚZ
Silicon Valley, “Founder Friendly” (Dan O’Keefe)
Silicon Valley, “The Uptick” (Alec Berg)
Vicprezident(ka), “Morning After” (David Mandel)
Viceprezident(ka), “Mother” (Alex Gregory a Peter Huyck)

Nejlepší scénář pro minisérii nebo televizní film
Fargo, “Palindrome” (Noah Hawley)
Fargo, “Loplop” (Bob DeLaurentis)
The Night Manager (David Farr)
The People v. O.J. Simpson: American Crime Story, “Marcia, Marcia, Marcia” (D.V. DeVincentis) – VÍTĚZ
The People v. O.J. Simpson: American Crime Story, “From the Ashes of Tragedy” (Scott Alexander a Larry Karaszewski)
The People v. O.J. Simpson: American Crime Story, “The Race Card” (Joe Robert Cole)

Nejlepší scénář pro zábavný pořad
Amy Schumer: Živě z divadla Apollo
John Mulaney: The Comeback Kid
Patton Oswalt: Talking for Clapping – VÍTĚZ
Tig Notaro: Boyish Girl Interrupted
Triumph’s Election Special 2016

Nejlepší režie pro dramatický seriál
Michael Engler (Panství Downton, “9. epizoda”)
Miguel Sapochnik (Hra o trůny, “Bitva bastardů”) – VÍTĚZ
Jack Bender (HRA O TRŮNY, “Dveře”)
Lesli Linka Glatter (Ve jménu vlasti, “The Tradition of Hospitality”)
Steven Soderbergh (Knick: Doktoři bez hranic, “This Is All We Are”)
David Hollander (Ray Donovan, “Exsuscito”)

Nejlepší režie pro komediální seriál
Aziz Ansari (Master of None, “Parents”)
Mike Judge (Silicon Valley, “Founder Friendly”)
Alec Berg (Silicon Valley, “Daily Active Users”)
Jill Sollowayová (Transparent, “Man on the Land”) – VÍTĚZKA
David Mandel (Viceprezident(ka), “Kissing Your Sister”)
Chris Addison (Viceprezident(ka), “Morning After”)
Dale Stern (Viceprezident(ka), “Mother”)

Nejlepší režie pro minisérii nebo televizní film
Jay Roach (Nástupce)
Noah Hawley (Fargo, “Before the Law”)
Susanne Bierová (The Night Manager) – VÍTĚZKA
Anthony Hemingway (The People v. O.J. Simpson: American Crime Story, “Manna From Heaven”)
Ryan Murphy (The People v. O.J. Simpson: American Crime Story, “From the Ashes of Tragedy”)
John Singleton (The People v. O.J. Simpson: American Crime Story, “The Race Card”)

Nejlepší režie pro zábavný pořad
Louis J. Horvitz (58th Grammy Awards)
Beth McCarthy-Miller (Adele Live in New York City)
Chris Rock (Amy Schumer: Živě z divadla Apollo)
Thomas Kail a Alex Rudzinski (Grease: Live) – VÍTĚZOVÉ
Kahlil Joseph a Beyoncé Knowles (Lemonade)
Glenn Weiss (The Kennedy Center Honors)

19-09-2016 | Zdroj:: Entertainment Weekly