close
Premiéra
Poslední šance
52543_-_254
Zdroj:: Europress / Getty Images

Robert Redford natočí pro HBO minisérii ‘The Burgess Boys’

Oscarový Robert Redford podepsal dvouletou televizní smlouvu s HBO. Prvním projektem, který má být v rámci této dohody natočen, je minisérie "The Burgess Boys" na motivy románu Elizabeth Stroutové.

Kniha The Burgess Boys, kterou v roce 2013 vydalo nakladatelství Random House, následuje po autorčině úspěšném románu Olive Kitteridgeová, jenž je ověnčen Pulitzerovou cenou. Pojednává o dvou bratrech, které pronásleduje podivná nehoda, díky níž v dětství přišli o svého otce. Zároveň popisuje jejich návrat do Maine, kde podlehnou dávno pohřbenému napětí způsobem, který je navždy změní. Redford si bestseller vybral v roce 2015 jako námět pro minisérii, kterou bude produkovat se svou společností Wildwood Enterprises. Televizní adaptaci napíše Marcus Hinchey (V lepší společnosti).

HBO nedávno natočila podle předchozího románu Stroutové Olive Kitteridgeová minisérii, která v září získala osm cen Emmy, včetně té za nejlepší minisérii. Mezi další bestsellery této autorky patří tituly Abide with Me a Amy and Isabelle, stejně jako My Name Is Lucy Barton, který vyjde příští úterý, tedy 12. ledna 2016.

Jedná se o Redfordův návrat nejen na pole televizní tvorby, ale také na HBO. Se svou společností Wildwood produkoval pro HBO v roce 1996 snímek Grand Avenue. Herec a filmový tvůrce má za sebou coby producent jen jeden hraný televizní počin - sérii filmů natočených na motivy mysteriózních románů Tonyho Hillermana - který natočil pro CBS. Během uplynulých deseti let Redford produkoval řadu dokumentárních seriálů jako jsou Chicagoland, Death Row Stories a nadcházející novinka The West.

07-01-2016 | Zdroj:: Deadline Hollywood