close
Premiéra
Poslední šance
27159_-_254

Rozhovor s Megan Fox

Nikdy si nepřála být sex symbolem. Ne, že by si nebyla vědoma toho, co její vzhled dělá s opačným pohlavím, ovšem Megan Fox má za to, že jí chybí to správně bezostyšné sebevědomí.
Nechci být pod mikroskopem (Megan Fox)

„Cítím se poněkud zvláštně, i když jsem si vědoma toho, že díky této pozornosti, se mi naskytuje mnoho možností, které bych jinak asi neměla,¨ přiznává Megan. „Učím se s tím žít. Snažím se vybírat si zajímavé filmy, obklopovat se těmi nejlepšími herci a naučit se od nich co nejvíc. Myslím si ale, že mám dostatečný talent na to, abych sama dokázala, že jsem dobrá herečka. I když jsem silná osobnost, musím se opravdu velmi snažit, abych překonala svou stydlivost. Nesnáším ten neustálý pocit strachu a nejistoty, takže se učím být více sebevědomá a tolik si všechno nebrat.“

Právě díky této schopnosti sebereflexe je čtyřiadvacetiletá Megan Fox tak fascinující osobnost. Když veřejně prohlásila o režisérovi Transformers Michaelu Bayovi, že je to tyran (což je mimochodem v Hollywoodu všeobecně známo), sebejistota jí rozhodně nechyběla. Díky tomu se však už neobjevila ve třetím pokračování tohoto scififilmu. Fox rozhodně není ničí panenka na hraní a rychle si získala pověst upřímné a přímočaré mladé dámy.

Její loňský film Jonah Hex, natočený podle komiksu, byl pro ni zcela novým teritoriem. Po boku Joshe Brolina a Johna Malkoviche si zahrála prostitutku z divokého západu v roce 1870, jež se spojí s lovcem Jonahem Hexem (Brolin) a společně se plánují pomstít sadistickému policistovi (Malkovich), který zavraždil Hexovu rodinu. Díky tomuto filmu značně vzrostla Meganina popularita a díky své drzé a sexy roli se stala velmi vyhledávanou ikonou internetu. „Když jsem slyšel, jak dokáže být vzpurná, zajímalo mě, jestli je opravdu taková. Se slávou je těžké se vyrovnat, zvláště v tak mladém věku. Ovšem ona to, zdá se, zvládá velmi dobře. Když jsme se setkali, chtěl jsem se ujistit, že je pro tu roli ta pravá. A byla. Má v sobě cosi opravdu fascinujícího,” nechal se slyšet Brolin.

Říká se o vás, co na srdci to na jazyku. Jste taková doopravdy?
Někdy je to tím, že mám strach nebo jsem nervózní, a tak se snažím být statečnější, než ve skutečnosti jsem a řeknu věci, které bych možná neměla. A díky mediální pozornosti se z úplných nicotností stanou hned senzace. Ale rozhodně se nebojím říct, co si myslím.

Z čeho býváte nervózní?
Vlasně ani nevím. V některých situacích mi chybí dostatek sebevědomí a to nesnáším. Potřebuji hodně relaxovat a mít dostatek času pro sebe, v opačném případě jsem velmi úzkostlivá. Učím se si věřit a neohlížet se na to, co si ostatní lidé o mně myslí. A to s sebou samozřejmě přináší problémy. Ovšem musím být sama sebou.

I přes svou sexy image stále trváte na tom, že vám vadí být sex symbolem?
V mnoha věcech se cítím velmi nejistá a bojuji s tím celý svůj život. Ovšem myslím si, že taková je spousta herců a jediným východiskem je schovat se za svou roli a díky postavě, kterou hraji, uniknout pocitu nejistoty nebo úzkosti.
Kvůli důležitosti, která je kladena na vzhled, především u žen, mnoho z nich bojuje s nejistotou. Soudíme lidi podle toho jak vypadají. Když máte sebevědomí, záleží vám ale více na tom, aby vás lidé respektovali pro váš charakter a osobní kvality a ne pro to, jak vypadáte v bikinách.

Máte pocit, že se, stejně jako mnoho krásných a talentovaných hereček, snažíte prosadit v kvalitních filmech a uniknout stereotypu sexy krásek?
Děkuji za komplimenty! Snažím se vybírat zajímavé filmy s dobrým hereckým obsazením. Jsem si vědoma toho, že se musím ještě hodně učit a chci se vyvíjet, jako herečka i jako žena. Jsem mladá a s každým filmem se učím něco nového. Spoléhám se na své instinkty. Čím více pracuji, tím větší mám pocit sebejistoty a tím více hloubky dokážu předvést před kamerou.

Váš filmový partner ve snímku Jonah Hex, Josh Brolin, se nechal slyšet, že si vás vybral pro vaši houževnatost a přirozenost. Rozhodně vás nevnímal jako nejistou ženu…
Udělala jsem evidentně dobrý dojem! (směje se) V práci jsem samozřejmě velmi houževnatá a ve své kariéře toho chci hodně dosáhnout. Myslím, že jsem silná osobnost a před kamerou ze sebe dokážu vydat vše, což samozřejmě filmu prospívá.
Necítím se ale úplně ve své kůži při společenských událostech, takže se v hollywoodských kruzích mimo práci příliš nezdržuji. Mám ráda své soukromí a svůj malý svět.
Stále se mi ještě nedaří být imunní k neustálé pozornosti médií, která analyzují každé mé slovo. Někdy mám pocit, že jsem uvízla na střední škole a nelze uniknout. (směje se)

Čím byl pro vás film Jonah Hex zajímavý?
Líbila se mi postava Lilah. Měla jsem z ní pocit, že je tvrdá a rázná a dokáže se vypořádat se stejně tvrdými chlapy. A ráda jsem nosila korzet. Dokáže na těle vykouzlit velmi ladné křivky, takže doufám, že se brzy vrátí do módy!

A co scény se zbraněmi?
Ty byly pro mě náročné, protože mám opravdu malé ruce a pistole z tamní doby byly hodně velké a těžké. Trvalo mi dlouho, než jsem si s nimi poradila, ale nakonec jsem to zvládla!

Snažili jste se s Joshem Brolinem ve filmu nějak rozvinout vztah mezi Lilah a Jonahem Hexem?

Ve filmu není příliš prostoru pro vysvětlení jejich vztahu, takže, po diskuzi s Joshem, jsme se alespoň pro sebe snažili vytvořit jejich příběh. Pomohlo nám to pochopit, proč jsou k sobě navzájem tak loajální a proč je do něj Lilah tolik zamilovaná, i přes to, že se k ní v minulosti nechoval zrovna nejlépe. S Joshem byla skvělá spolupráce, má úžasný smysl pro humor. Pro něj osobně bylo natáčení velmi náročné, každý den trávil mnoho času v maskérně a musel si dávat pozor na mimiku.

Cítila jste při natáčení Jonaha Hexe závazek ke čtenářům originálního komiksu?
Samozřejmě, ovšem potřebovali jsme také určitou svobodu, aby příběh ve filmu fungoval. Nikdy se neubráníte zklamání některých lidí, kteří si během četby vytvořili své vlastní představy. Navíc jsme chtěli přitáhnout i nové diváky, kteří původní komiks neznají. Já osobně jsem velká fanynka tohoto komiksu, takže jsem se snažila vyhovět očekáváním ostatních fanoušků.

Váš osobní život je mnohem klidnější, než bych díky vaší image očekával…
Žiji vcelku tichý život. Nechodím moc ven a když to jde, tak se nejraději procházím po pláži a pozoruji oceán. Doufám, že vždy budu mít své staré dobré přátele, o které se mohu opřít, protože všechna ta pozornost je pro mě někdy velmi tvrdý oříšek. Nechci se cítit jako pod mikroskopem, I když chápu, že moje řemeslo znamená i určitou ztrátu soukromí.

Četl jsem, že nechcete mít děti, je to pravda?
Opravdu netuším, odkud se tohle vzalo, já nic takového rozhodně nikdy neřekla. Jednou bych se určitě ráda stala mámou, ale to je ještě daleko. Teď chci pracovat a vybudovat si kariéru. Chci také dostatek času sama pro sebe a pro své blízké.

Zdá se, že jste velmi nezávislá, vidíte sama sebe v tomto obrazu?
Když jsem vyrůstala, měla jsem mnoho problémů s autoritami. Z nějakého důvodu nesnáším, když mě někdo kontroluje a ani, když já sama nemám kontrolu nad svým životem. Když jsem byla v pubertě, měla jsem často zaracha. Myslím, že mám v sobě potřebu být občas rebel a někdy i trochu divoká…

Zmínila jste, že potřebujete klid a mnoho času pro sebe. Je to pro vás těžké, když jste teď celebrita?
Mám pocit, že se slávou jde ruku v ruce i veliký tlak. Snažím se, aby mě to nesemlelo, ale někdy je to opravdu těžké. Upřímně, docela mě šokovalo, jak rychle se ze mě stala mediální osobnost. Ale vím také, že existuje tisíce hereček, které by daly vše, aby mohly být v mé pozici, takže si vlastně nemůžu stěžovat.

05-01-2012